Αήττητος τελείωσε τις υποχρεώσεις του ο Νηρεάς στην Β΄ Κατηγορία Μπάσκετ για το 2014 . Στο ντέρμπι κορυφής της Β' ανδρών Χίου κέρδισε τον Ολυμπιακό Αρμολίων με σκορ 54 -53 φτάνοντας στις πέντε νίκες την φετινή σαιζόν .
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι με τα όλα του ανατροπές στο σκορ, πάθος, άγχος και καθαρό παιχνίδι!
Στα άλλα αποτελέσματα της Β΄ Κατηγορίας Μπάσκετ είχαμε: Αιγαίας – Βαρβασιακός 90-52, Λιθί - Πυρσός 52-48, Ολυμπιάδα-Ιωνικός 51-47
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.