8.12.2013 17:45

Υποτάχτηκε στον Ίκαρο

Ακόμα μια ήττα γνώρισε ο ΒΑΟΛ στην Γ’ Εθνική οπού αγωνίζεται από έναν σαφώς ανώτερο αντίπαλο. Από την αρχή ο Ίκαρος πήρε κεφάλι στο σκορ.Η Χιώτικη ομάδα διεσώθη στην β΄ περίοδο που επέβαλλε τον ρυθμό της και με επιμέρους σκορ 26-19 ισορρόπησε τον αγώνα μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι Νεοσμυρνιώτες στάθηκαν πιο καλά στο τερέν και εκτόξευσαν την διαφορά που αγγιξε τους 30 πόντους. Πρωτοι σκόρερ Χατζηλάμπρου για τον ΒΑΟΛ και ο Συριστρατίδης με θητεία στην Α1 για τον Ίκαρο.

Τα δεκάλεπτα 21-32, 47-51, 56-72, 70-95

ΒΑΟΛ (Βουλικας): Τσιριγωτης, Αλεξάκης 2, Ζεχερλης 2, Σουλικας 8, Σακελλάρης, Χατζηλαμπρου 29(6), Μυτιληνου 15, Νακοπουλος 1, Τροβας 6(2), Καλιμανας 7(1), Μιχαλιος

ΙΚΑΡΟΣ (Μακρυδημας): Σημαιοπουλος, Αθανασόπουλος 7(1), Λυγεριδης 3, Πιτροπακης, Μπουρτσουκακης 4, Ντεφουδης 13, Συριστατιδης 22(2), Βουρλιτης 20(2), Μπελιτσης 7, Δαρμογιαννης 13(1), Δεληγιάννης 5, Δριβας