Την ήττα με 77-60 από τον ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ στα πλαίσια της 13ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών γνώρισε στο κλειστό του Περάματος ο Βούρειος. Πλέον η αποστολή του ΒΑΟΛ γίνεται εξαιρετικά δύσκολη για να αποφύγει την τελευταία θέση που οδηγεί σε υποβιβασμό.
Διαιτητές: Kρεστενίτης - Zέρβας
Δεκάλεπτα: 17-11, 29-27, 49-43, 77-60.
ΕΡΜΗΣ: (Κάσσης) Χαραλαμπίδης 4, Καΐρης 7(1), Καλογερογιάννης 2, Παπάδης 19(3), Κονδίλιος, Παμπούλης 2, Κουκουβάκης 18(2), Αρβανίτης, Στέφος 17, Ιωάννου, Λεγάτος 5(1), Γουρνάς 2.
ΒΑΟΛ: (Βούλικας) Αλεξάκης, Ζεχερλής, Σουλίκας 9, Σακελλάρης 4, Χατζηλάμπρου 19(4) , Μυτιληνού 6, Νακόπουλος, Τροβάς 12(4), Καλιμανάς 2, Τσαπρούνης 8
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.