21.12.2013 16:27

Επεισόδια στον αγώνα Κυπέλλου Δάφνης- Ατρόμητου

Επεισόδια στο 50ο λεπτό του αγώνα Κυπέλλου Δάφνη- Ατρόμητου ανάγκασαν τον διαιτητή Κάτσαρη να διακόψει για 10 λεπτά το ματς. Τα επεισόδια σημειώθηκαν όταν ο ίδιος έπειτα από υπόδειξη του βοηθού Τσούχλη ακύρωσε γκολ της Δάφνης και λίγο αργότερα το επικύρωσε κανονικά.Η φάση που σημάδεψε το παιχνίδι έγινε στο 5ο λεπτό της επανάληψης, όταν ο Παπαλάνης έπιασε το μονοκόμματο σουτ από δεξιά στην περιοχή, ο Πελαντής μπήκε στην πορεία της μπάλας πάνω στη γραμμή του τέρματος, κοντραρίστηκε με τον  Τσέμι, που  την έστειλε τελικώς στα δίχτυα.

Με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά από το 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτό το γκολ έκρινε το ματς παρότι οι Δαφνούσοι είχαν το πάνω χέρι, τις ευκαιρίες αλλά το σκορ δεν άλλαξε.Στο τέλος η παρουσία φιλάθλων στο Στάδιο καθυστέρησε το διαιτητικό τρίο να φύγει μία ώρα.

Στο άλλο ματς του κυπέλλου  Ελάτα- Ηρακλής 1-2  με τους Θυμιανούσιους να παιρνάνε στα ημιτελικά.