Στο πρώτο ντέρμπυ της νέας χρονιάς η Θύελλα πήρε σημαντική νίκη με 4-2 απέναντι στην Δόξα. Το ματς ήταν αμφίρροπο μέχρι το 70’ με το σκορ στο 2-2. Με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά οι Χαλκούσοι πέτυχαν δύο τέρματα και πήραν το χρυσό τρίποντο.
Στο άλλο ματς η Ένωση δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ερασιτέχνη με 6-1.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.