Το χάλκινο μετάλλιο κρέμασαν στο στήθος τους ο Γιώργος Κραββαρίτης και η Λεάννα Μερμυγκούση στην κατηγορία του KUMITE στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καράτε Παίδων – Κορασίδων που ολοκληρώθηκε στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Δούκα «ΔΑΙΣ» στο Μαρούσι. Οι αθλητές του Α.Ο.Π Καράτε Χίου τα πήγαν θαυμάσια και ανταγωνίστηκαν ισάξια μεγάλο αριθμό καλών αθλητών και αθλητριών από όλη την Ελλάδα, με τις οδηγίες του προπονητή τους Κώστα Μερμηγκούση.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.