Δύο Χιώτισσες πολίστριες που αγωνίζονται στον Τρίτωνα Αμαρουσίου φιγουράρουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας έπειτα από τις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πόλο Α1 γυναικών για το έπαθλο Novasports.
Η Βάσω Μαυρέλου στην γενική κατάταξη ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με άλλες 3 αθλήτριες ενώ η Κική Στρατιδάκη φιγουράρει στην πρώτη θέση ανάμεσα στις πολίστριες που είναι κάτω των 21 ετών
Οι πρώτες της βαθμολογίας έχουν ως εξής:
1. Βασιλική Μαυρέλου - ΤΡΙΤΩΝ 7 .
2.Ελενα Ξενάκη - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 7
3. Ελενα Φαρμάκη - ΡΕΘΥΜΝΟ 7
4. Μπάρμπαρα Μπούικα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7
5. Αλκηστη Αβραμίδου - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.