28.1.2018 22:03

Στους 11 βαθμούς άνοιξε τη διαφορά ο Κανάρης

Στους 11 βαθμούς άνοιξε τη διαφορά από τους διώκτες του ο Κανάρης, μετά την νίκη του με 0-3 επί του Πανεπιστημίου στο δημοτικό στάδιο Χίου, μία αγωνιστική πριν πάει στα Καρδάμυλα για ένα ματς-μισό πρωτάθλημα πλέον γι’αυτόν. Η ομάδα των Νενήτων άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς με γκολ του Βασιλάκη και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ζαμπετάκη στην αρχή της επανάληψης, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Σεζένιας.

Ο Ποσειδώνας κρατούσε τους τρεις βαθμούς της νίκης σχεδόν για 90 λεπτά στα Θυμιανά, αλλά τελικά δέχθηκε την ισοφάριση από την Θύελλα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Το σκορ είχε ανοίξει για τον Ποσειδώνα ο Σταματελόπουλος με πέναλτι, ενώ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε και η Θύελλα με τον Παγούδη, ενώ ο Ποσειδώνας έπαιζε με δέκα παίχτες αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Νιάκας.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη το πρωί στο δημοτικό στάδιο, ο ΑΠΟ Χίου επικράτησε με 1-3 της Φάρκαινας και ανέβηκε και πάλι στην 2η θέση της βαθμολογίας. Δύο γκολ για την ομάδα του Παλαύρα πέτυχε ο Τρομπούκης και ένα ο Γιασεμής, ενώ το γκολ της Φάρκαινας πέτυχε ο Μονίαρος. Η Φάρκαινα είχε πέντε (!) δοκάρια στο ματς, τρία με τον Λουκέρη και από ένα με τους Καραντάκη και Στεργιαρούδη, ενώ αγωνίστηκε και με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Σονιάδη.