Στις 09:30 το πρωί της Κυριακής 14 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη παρθενική πτήση υδροπλάνου σε όλο το Βόρειο Αιγαίο, αρχής γενομένης από τα Ψαρά.
Οι πτήσεις θα πραγματοποιηθούν υπό καθεστώς VFR (Visual Flight Rules) και θα αποτελέσουν μια εξαιρετική ευκαιρία της ανάδειξη της ασφάλειας και της αποτελεσματικότητας των υδροπλάνων της Hellenic Seaplanes
Το πρώτο υδροπλάνο θα φθάσει στα Ψαρά στις 09:30 το πρωί της Κυριακής 14 Ιουλίου και θα αναχωρήσει από το νησί στις 10:00 το πρωί, με επόμενο προορισμό το λιμάνι της Χίου, όπου θα αφιχθεί στις 10:30.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.