Έξω από το λιμάνι της Χίου αγκυροβόλησε το πρωί της Παρασκευής το πλοίο Thomson Spirit της εταιρίας Thomson Cruises μεταφέροντας 1230 επιβάτες διαφόρων εθνικοτήτων. Το 215 μέτρων πλοίων με σημαία Μάλτας έφθασε στη Χίο προερχόμενο από την Καβάλα ενώ επόμενος προορισμός του είναι το λιμάνι της γειτονικής Σμύρνης.
Συνολικά κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού θα πραγματοποιήσει ακόμα δύο προσεγγίσεις τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.