Σήμερα τιμούμε τη μνήμη των 353.000 Ελλήνων του Πόντου, που εξοντώθηκαν ή ξεριζώθηκαν απ’ τους ιερούς αυτούς τόπους του Πόντου που άκμαζε ο Ελληνισμός. Είναι χρέος μας να μην ξεχάσουμε ποτέ τη Γενοκτονία του Ποντιακού Ελληνισμού. Να μην ξεχάσουμε ποτέ όσους θυσιάστηκαν υπέρ Πίστεως και Πατρίδος. Όσους σφαγιάστηκαν ή ξεριζώθηκαν από τα σπίτια τους και την πατρίδα τους στο όνομα του Τουρκικού Εθνικισμού του Κεμάλ Ατατουρκ.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.