Σε αναγγελία ζημιάς από την ανεμοθύελλα της 25ης Ιανουαρίου για τα όρια της Δημοτικής Ενότητας Χίου, που προκάλεσε ζημιές σε διάφορες καλλιέργειες, προχωρά ο ΕΛΓΑ.
Οι πληγέντες παραγωγοί που ζημιώθηκαν μπορούν να υποβάλλουν δήλωση ζημιάς στα γραφεία των ανταποκριτών και συγκεκριμένα στον κ. Τσούρο Ιωάννη (2271350081) και κ. Δήμητρα Λαγούδη (2271350839). Οι δηλώσεις θα γίνονται δεκτές από 2 Φεβρουαρίου μέχρι και την επόμενη Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου.
Το τέλος εκτίμησης για εσπεριδοειδή και γενικά για καρποφόρα δέντρα ανέρχεται σε 10 λεπτά ανά δέντρο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.