Ένα νέο σωματείο που θα συσπειρώνει γύρω του όλους του ποτοποιούς, οινοποιούς, ζυθοποιούς και παραγωγούς μη αλκοολούχων ποτών δημιούργησαν οι επιχειρηματίες του κλάδου έπειτα από συνάντηση με την Ομοσπονδία Επαγγελματικών Βιοτεχνών και Εμπόρων Χίου.
Το νέο σωματείο – όπως αναφέρει σχετική ανακοίνωση από την Ο.Ε.Β.Ε. Χίου- θα έχει ως στόχο τη συλλογική προσπάθεια για την αντιμετώπιση των προβλημάτων του κλάδου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.