Με διχασμένη πολιτική προσωπικότητα μοιάζει αυτό το διάστημα ο Παν. Στεφάνου. Ο πρώην αντιδήμαρχος δεν κρύβει ότι στις εκλογές στήριξε με τον καλό λόγο του «Το Ποτάμι», τις πρώτες κοινοβουλευτικές αντιδράσεις του οποίου βλέπει σήμερα με ικανοποίηση.
Απ’ την άλλη ο Παντελής αποκαλύπτεται ως φανατικός φίλος των κινήσεων Βαρουφάκη (προσοχή όχι της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ). Τι απομένει για να πάψει να αισθάνεται ότι ο ένας του εαυτός έρχεται σε αντίθεση με τον άλλο; Να ελπίζει ότι κάποια στιγμή ο Βαρουφάκης θα προσχωρήσει στο «Ποτάμι»… Πολύ προωθημένο, έτσι Παντελή;
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.