«Ο Κάρμαντζης και ο Μιχαηλίδης απάντησαν στο Μηταράκη. Εσύ δήμαρχε δεν θα απαντήσεις;», ρωτήθηκε ο Μαν. Βουρνούς. «Γιατί, τέτοιου είδους απαντήσεις δίνονται δια μέσω του Τύπου;», αναρωτήθηκε ευλόγως ο δήμαρχος.
«Μα, η πρόταση καθιέρωσης των μηνιαίων συναντήσεων βουλευτών, δημάρχου και αντιπεριφερειάρχη κατατέθηκε δημόσια από τον κ. Μηταράκη», του αντέτειναν. «Εγώ προσωπική επιστολή έλαβα κι έτσι προτίθεμαι να απαντήσω», συμπλήρωσε ο Μαν. Βουρνούς.
Ίσως δεν μάθουμε ποτέ τι θα περιλάβει η απάντηση. Πάντως ο δήμαρχος θεωρεί ότι άτυπα κατά το πρόσφατο παρελθόν έχει ήδη λειτουργήσει ένα τέτοιο σχήμα και φαντάζεται πως και στο μέλλον θα λειτουργήσει, αν παραστεί η ανάγκη.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.