Από αισθητική σκίζει και η «Πρωτοβουλία για τη Χίο». Το σήμα με το οποίο θα συνδέσει την παρουσία της είναι μια πολύχρωμη πύλη. Η πολυχρωμία ένδειξη της ανεξαρτησίας και η πύλη μιας νέας εποχής που σηματοδοτείται με την είσοδο σε ένα σύγχρονο κόσμο.
Η «Πρωτοβουλία» ανακοίνωσε χθες και το χώρο που θα κάνει τα επίσημα αποκαλυπτήρια της την προσεχή Τρίτη. Πρόκειται για το πρώην δημαρχείο του Αγίου Μηνά. Όταν υπόσχονται αποκέντρωση θέλουν να τη σηματοδοτήσουν από τις πρώτες τους κινήσεις.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.