Μια και το ‘φερε η κουβέντα, ουδέν νεότερον ακόμα από την πρόθεση της ΔΕΗ Ανανεώσιμες να αποζημιώσει τους θιγόμενους από τη φωτιά που έπληξε την Αμανή κι είχε ως αφετηριακό της σημείο μια ανεμογεννήτρια. Στο Δήμο, που πήραν και την ευθύνη των διαπραγματεύσεων, μήπως θα πρέπει να της τρίξουν κάπως παραπάνω τα δόντια;
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.