Αθόρυβη ως παρουσία, δύσκολα θα γεμίσει το μάτι στους απαιτητικούς καθ’ όλη τη διάρκεια της θητείας της δημοτικής αρχής. Ωστόσο ο αντιδήμαρχος Χίου έχει κατακτήσει τη συμπάθεια για τη φιλότιμη προσπάθεια από όλο το δημοτικό σχήμα.
Η διαίσθησή του ότι από το δημοτικό ταμείο διαρρέουν αδίκως πολλά χρήματα γιατί δεν υπάρχει τάξη στις απαρατήρητες δαπάνες τον έχει κάνει να προχωρά στο δρόμο, να μετρά άχρηστα ή σπάταλα φωτιστικά σώματα και να κάνει τους υπολογισμούς του πόσα θα πλήρωνε ο Δήμος δίχως αυτά.
Κάποιοι θα βαφτίσουν τη συμπεριφορά του ως εμμονική. Απόλυτα δικαιολογημένη όμως για όποιον το συμμάζεμα είναι στο πετσί του. Θα πετύχει το σχέδιο του;
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.