Αν για κάτι θα αφήσει ιστορία ο Πολύδωρος απ’ τη δημαρχιακή του θητεία είναι η υπερβολική προσκόλλησή του στο στολισμό του κέντρου με ζαρντινιέρες. Για την τακτική του αυτή είχε μάλιστα επικριθεί, θεωρούνταν απόδειξη ότι η ενασχόληση του περιορίζονταν στα μικρά κι ασήμαντα, όσα βλέπει η πεθερά…
Όπως παρατηρώ βέβαια σιγά – σιγά έχει αρχίσει να τον μιμείται και η παρούσα δημοτική αρχή. Το επισημαίνω, ξέρετε, μήπως και καταλάβουμε ότι οι αφορισμοί κάποιων ενεργειών έχουν πίσω … την ουρά. Και ο στολισμός μιας πόλης είναι αναγκαίος, φτάνει να μην χάνεται το μέτρο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.