Θορυβημένο από τις εικόνες της Σούδας που έκαναν το γύρο της Ελλάδος καταδεικνύοντας τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης των εκεί διαμενόντων, δίπλα σε ποντίκια και λύματα, το υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής σε συνεργασία με την Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ έστειλε χθες στην Αθήνα με το πλοίο της γραμμής δύο πούλμαν γεμάτα από πρόσφυγες και μετανάστες.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.