Aφιέρωμα στο Φώτη Αγγουλέ διοργανώνει στην «Οδύσσεια» τη Δευτέρα 27 Μαρτίου στις 19:30 ο Σύλλογος Απογόνων και Φίλων της Εθνικής Αντίστασης και του Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας – Παράρτημα Χίου.
Την εκδήλωση θα επιμεληθούν ο Γιάννης Αμπαζής και ο Μάρκος Σκούφαλος. Ποιήματα θα απαγγείλουν η Χριστίνα Παληού και η Αγγελίνα Σκούφαλου. Μελοποιημένα ποιήματα του Φ. Αγγουλέ θα αποδώσουν ο Παντελής Καβύρης, ο Σταμάτης Μορφονιός και ο Ισίδωρος Χαλιωρής.
Ταυτόχρονα θα παρουσιαστεί ανάτυπο της σατυρικής εφημερίδας «Η Μιχαλού» του Φ. Αγγουλέ, της περιόδου 1932 – 1935.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.