Στις 14 Ιουλίου ολοκληρώνεται στο Ίδρυμα «Μαρία Τσάκος» η έκθεση του Αριστείδη Βαρριά με τίτλο Αλίκτυπη λίθος. Είναι η δεύτερη έκθεση στη Χίο του καλλιτέχνη που γεννήθηκε και μεγάλωσε στην περιοχή της Ατσικής και ζει στην Πάρο.
Ο δημιουργός αποκαλύπτει τη φιλοσοφία και τις τεχνικές που χρησιμοποιεί με μια σύντομη αλλά περιεκτική και ατμοσφαιρική ξενάγηση στα έργα του.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.