Εκδηλώσεις μνήμης για την Ημέρα Παράδοσης της Χίου στην Ελλάδα από τη τουρκική στρατιωτική ηγεσία του νησιού, το 1912 θα πραγματοποιήσει την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου στις Καρυές, η Π.Ε. Χίου .
Αναλυτικά το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει ως εξής:
Επίτιμο Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου και Διευθυντή Ιδρύματος «Μαρία Τσάκος».
Κατάθεση στεφάνων στο χώρο της Αναθηματικής Στήλης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.