Στη μνήμη ενός αξέχαστου ιερωμένου, ταυτισμένου με την διακονία του στο Κάστρο, ο Ιερός Ναός Αγίου Γεωργίου Φρουρίου αφιερώνει ένα τρίπτυχο εκδηλώσεων με κυρίαρχη την έκθεση εικονογραφιών του Αγίου Γεωργίου από τον Νικολή Φράσκο.
Η έκθεση, αφιερωμένη στη μνήμη του π. Γεωργίου Λιαδή, θα εγκαινιαστεί τη Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου και θα διαρκέσει μέχρι τις 8 Οκτωβρίου (από 10:00 έως 13:00 και 18:00 έως 20:00).
Την ημέρα των εγκαινίων της θα πλαισιωθεί με ομιλία της κ. Πόπης Χαλκιά – Στεφάνου με θέμα: «Ο Άγιος Γεώργιος ο Τροπαιοφόρος
στην εικονογραφία και τη λαϊκή παράδοση» και θα ψαλούν ύμνοι του Αγίου Γεωργίου από το Σύλλογο Ιεροψαλτών Χίου «Ρωμανός ο Μελωδός».
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.