Μια παράσταση Καραγκιόζη από την ομάδα «ΦΙΓΟΥΡΑΧΙΟΣ» του Σταύρου Σπυράκη και με τίτλο « Έλα λοιπόν μπαμπάκο, κτυπάνε την πόρτα για καλό σκοπό» θα πραγματοποιήσει την Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου στο Ομήρειο(19:00) το ΑΡΤΙΟΝ σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αξιωματικών Εμπορικού Ναυτικού. Η είσοδος στην παράσταση θα είναι με εθελοντική συνεισφορά και τα έσοδα θα διατεθούν για τη νοσηλεία του νεαρού Χιώτη που μετά από τροχαίο νοσηλεύεται σε Κέντρο Αποκατάστασης στη Λάρισα.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.