Την Τρίτη 16 Αυγούστου (ημέρα εορτής του Αγίου Διομήδη, προστάτη των εμπόρων και επισκευαστών υποδημάτων και δερμάτινων ειδών της Χίου) πανηγυρίζει με κάθε εκκλησιαστική λαμπρότητα και μεγαλοπρέπεια ο Ιερός Ναός Αγίου Διομήδη Μαυροπαπουτσήδων (ιδιοκτησίας του Σωματείου Υποδηματοποιών Καταστηματαρχών Χίου) στην περιοχή της Ευρετής. Την Δευτέρα 15 Αυγούστου και ώρα 19:00 θα αρχίσει ο Μεγάλος Εσπερινός ενώ την Τρίτη 16 Αυγούστου και ώρα 7 θα αρχίσει ο Όρθρος και εν συνεχεία η Θεία Λειτουργία.
Ο Ιερός Ναός Αγίου Διομήδη Μαυροπαπουτσήδων, την Δευτέρα 15 Αυγούστου θα είναι ανοικτός από τις 6μμ και την Τρίτη 16 Αυγούστου θα παραμείνει ανοικτός όλη την ημέρα.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.