Με αρχιερατική θεία λειτουργία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Χίου, τέλεση δοξολογίας προεξάρχοντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Χίου Ψαρών και Οινουσσών, κ.κ. Μάρκου και κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας στα γραφεία της Περιφερειακής Ενότητας Χίου, θα εορτάσουν την πρώτη ημέρα του χρόνου οι αρχές του τόπου και οι πολίτες της Χίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Κυριακή 1 Ιανουαρίου 2017
Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, στον ιερό Μητροπολιτικό Ναό Χίου
Ώρα:10:30: Τέλεση δοξολογίας στον ιερό Μητροπολιτικό Ναό Χίου, προεξάρχοντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Χίου Ψαρών και Οινουσσών, κ.κ. Μάρκου
Ώρα:11:15: Ευλόγηση βασιλόπιτας από το Μητροπολίτη Χίου και κέρασμα για τις αρχές και το κοινό στο κτήριο της Περιφερειακής Ενότητας Χίου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.