Ο Σύλλογος Φίλοι Οινουσσών με τη συμμετοχή 50 μελών πραγματοποίησε εκδρομή στη Θήβα, όπου επισκέφθηκε το Αρχαιολογικό Μουσείο, τις πηγές Κρύας Λιβαδειάς, τον Ορχομενό και την Παναγία την Σκρίπου, με ξεναγό την Οινουσσιώτισσα Χριστίνα Πουλογιάννη. Οι εκδρομείς εντυπωσιάστηκαν από τους αρχαιολογικούς χώρους και τα τοπία. Στον Ορχομενό θαύμασαν το αρχαίο θέατρο και τον θολωτό τάφο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.