Με την κεκτημένη ταχύτητα που είχε από την περσινή σεζόν αρχίζει και τις φετινές του εκδηλώσεις το Μουσικό Σχολείο Χίου. Πρώτη δράση η κοινή συναυλία που θα δώσει με την Underground Youth Orchestra στις 25 Νοεμβρίου στις 20:30 στο Ομήρειο. Είναι μια ορχήστρα νέων παιδιών από την Αθήνα, η οποία συνεργάζεται με επαγγελματίες μουσικούς από το Βερολίνο και την Αθήνα και δίνει συναυλίες εντός και εκτός Ελλάδας. Τη μουσική διεύθυνση της συναυλίας θα έχει ο μαέστρος Κώστας Ηλιάδης.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.