Για πρώτη χρονιά λειτουργεί φέτος εργαστήρι Latin χορών στην ΠΕΚΕΒ. Τα μαθήματα έχουν αρχίσει από τoν Οκτώβρη.
Οι συμμετοχές είναι πολλές, σύμφωνα με τη δασκάλα Έλενα Λερογιάννη, η οποία διευκρινίζει ότι τα τμήματα είναι για αρχάριους ακόμη. Το σημαντικό, κατά την ίδια, είναι ότι όλο αυτό λειτουργεί σαν ψυχοθεραπεία, περνάνε καλά και η ατμόσφαιρα στο μάθημα είναι εξαιρετική.
Τα μαθήματα πραγματοποιούνται κάθε Πέμπτη από τις 18:00 έως τις 19:00 για τους ενήλικες και από τις 19:00 έως τις 20:00 για τους έφηβους – νεάνιδες.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.