Το κατώφλι της εισαγγελίας πρωτοδικών Χίου πέρασε λίγα λεπτά μετά τις 10:00 το πρωί της Τρίτης ο 63χρονος ο οποίος συνελήφθη το απόγευμα της Δευτέρας με την κατηγορία του εμπρησμού καθώς θεωρείται υπεύθυνος για την μεγάλη πυρκαγιά στη δυτική Χίο.
Ο φερόμενος ως δράσης έφτασε έξω από το κτίριο της εισαγγελίας συνοδεία ανδρών των ανακριτικού τμήματος της πυροσβεστικής υπηρεσίας Χίου χωρίς χειροπέδες και οδηγήθηκε στην εισαγγελέα πρωτοδικών Χίου προκειμένου να του απαγγελθούν κατηγορίες.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.