Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 πανηγυρίζει μετά πάσης εκκλησιαστικής μεγαλοπρεπείας και λαμπρότητας ο Ιερός Ναός Αναλήψεως του Σωτήρος Αρβανίτισσας Καρυών.
Ο Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός άρχεται την 18:30 απογευματινή της Τετάρτης, ενώ η Θεία Λειτουργία θα τελεστεί την 07:00 πρωινή της Πέμπτης. Την ίδια ημέρα, στις 17:00 απογευματινή, θα τελεστεί Παράκληση.
Θα μοιραστεί το παραδοσιακό κατσικοπίλαφο.
Θα διατεθούν δωρεάν δρομολόγια λεωφορείων από το Δημαρχείο προς την Αρβανίτισσα. Ώρα αναχώρησης 08:00.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.