Τον Προστάτη τους, Άγιο Χρυσόστομο, γιόρτασε ο Σύνδεσμος Κληρικών Χίου με την χοροστασία του Μητροπολίτη Μάρκου στον Εσπερινό, που τελέστηκε στον ναό του Αγίου Τρύφωνος Κάμπου.
Στη λειτουργία μεταφέρθηκε η εικόνα του Αγίου Χρυσοστόμου, έργο και προσφορά του αγιογράφου Μ. Τσαμπλάκου.
Ο Μητροπολίτης με το πέρας του εσπερινού, εξήγησε μέσω του λόγου του στους κληρικούς τη σημασία του ονόματος τους Προστάτη τους.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.