Η προστασία του περιβάλλοντος, δεν είναι υπόθεση για τους λίγους αφορά το σύνολο και γι αυτό και σύσσωμο σχεδόν το χωριό στον Άγιο Γιώργη συμμετείχε την Κυριακή σε εθελοντική δεντροφύτευση στον δρόμο προς τη Βέσσα.
Στη δεντροφύτευση συμμετείχαν η Εθελοντική Ομάδα Α σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου του χωριού.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.