Στο Στρασβούργο και συγκεκριμένα στην αίθουσα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου θα μεταβούν στις 11 Οκτωβρίου 13 Χιώτες μαθητές στα πλαίσια του προγράμματος Euroscola 2012, προκειμένου να εκθέσουν τις απόψεις τους σχετικά με τη λειτουργία της Ευρωπαϊκής Ένωσης και των θεσμών της.
Οι Χιώτες εκπρόσωποι είναι οι ακόλουθοι:
Όπως επισημαίνει η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου η επιδότηση του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου ανέρχεται σε 471 ευρώ για κάθε άτομο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.