Τον Δήμαρχο Χίου, κ. Σταμάτη Κάρμαντζη, επισκέφθηκε σήμερα το πρωί (18/09) το ζεύγος Gérard και Maria Saint-Paul, οι οποίοι πάνω από τρεις δεκαετίες επισκέπτονται αδιάλειπτα το νησί μας.
Ο Δήμαρχος Χίου ευχαρίστησε θερμά το ζεύγος των Γάλλων για την αγάπη και την έμπρακτη στήριξη τους που αφορά ακόμα και τη συμμετοχή τους σε εθελοντικές δράσεις, όπως ο πρόσφατος καθαρισμός της παραλίας του Καρφά στο πλαίσιο του προγράμματος GOPA FREE.
Σε αυτό το πλαίσιο, τους απονεμήθηκε έπαινος και εκείνοι με τη σειρά τους ευχαρίστησαν τον Δήμαρχο, εκφράζοντας το ενδιαφέρον και την αγάπη τους για τη Χίο.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.