Ο Δήμαρχος Χίου Σταμάτης Κάρμαντζης ενέκρινε το αίτημα του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου κ. Αριστείδη Κελεπερτζή για παράταση της αναστολής της λειτουργίας των σχολικών μονάδων του νησιού μας λόγω της συνεχιζόμενης επικράτησης χαμηλών θερμοκρασιών και ως εκ τούτου αύριο Τρίτη 19 Ιανουαρίου τα Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο θα παραμείνουν κλειστά.
Eισήγηση-Κελεπερτζή-για-κλείσμο-σχολείων-19-1-2021
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.