Στα θρανία καλούνται να καθήσουν εκ νέου όσοι επιθυμούν να αποκτήσουν «Τίτλο Σπουδών Δημοτικού Σχολείου» και έχουν συμπληρώσει το όριο ηλικίας της πραγματικής φοίτησης.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να πάρουν μέρος σε εξέταση (γραπτή και προφορική) για να το αποκτήσουν. Οι εξετάσεις θα διεξαχθούν το πρώτο 10ήμερο των μηνών Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου, Δεκεμβρίου, Φεβρουαρίου, Απριλίου και Ιουνίου.
Η υποβολή της αίτησης θα γίνεται στα γραφείων της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Χίου στην οδό Οινοπίωνος 1, στον 2ο όροφο στο Τμήμα Εκπαιδευτικών Θεμάτων.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.