Η Σχολή Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης Χίου (πρώην ΔΙΕΚ Χίου) ανακοινώνει την προσθήκη νέων ειδικοτήτων για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025. Οι νέες ειδικότητες έχουν ενταχθεί στο πανελλαδικό παράλληλο μηχανογραφικό σύστημα, προσφέροντας περισσότερες επιλογές στους υποψήφιους σπουδαστές. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν τη δήλωσή τους έως την Πέμπτη 18 Ιουλίου 2024 και ώρα 24:00 μέσω της πλατφόρμας του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού: https://michanografiko-diek.it.minedu.gov.gr.
Οι νέες ειδικότητες περιλαμβάνουν:
Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με τη Σχολή στο τηλέφωνο 22710-27111 κατά τις ώρες κοινού 10:30-12:30 ή να επισκεφθούν την ιστοσελίδα https://iek-chiou.chi.sch.gr.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.