Λύθηκε προσωρινά έπειτα από παρέμβαση του αντιπεριφερειάρχη Χίου Σταμάτη Κάρμαντζη το ζήτημα της διακοπής των μαθητικών δρομολογίων που είχε ανακύψει έπειτα από τη διακοπή παροχής πετρελαίου κίνησης στο Υπεραστικό ΚΤΕΛ εξαιτίας υπέρογκων χρεών σε πρατηριούχους και όχι μόνο.
Έτσι οι 760 μαθητές θα μεταφερθούν κανονικά αύριο Τετάρτη 5/12 στα σχολεία.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.