Στο ολοκαίνουργιο Κέντρο Διημέρευσης της Εταιρείας Γονέων Ατόμων Νοητικά Υστερούντων, η διακόσμηση του χώρου γίνεται υπό την επιμέλεια των ατόμων και του προσωπικού της δομής.
Η αρχή έγινε με το δέντρο-λογότυπο της "Μήτιδας". Τα παιδιά με τη βοήθεια της Σταματίας Μαυρίκου, που έχει δείξει το πάθος της για τα πινέλα, μεγαλούργησαν με καμβά τον τοίχο.
Το όνομα της δομής οφείλεται στη σοφία και τη φρόνηση της θεάς Μήτιδας, που είναι άλλωστε και οι λόγοι ύπαρξης της δομής.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.