Η οικογένεια της ΟΜΙΚΡΟΝ ενισχύθηκε! Το Σάββατο παρέλαβε από την www.drone-services.gr ένα κατασκευασμένο στην Ελλάδα επαγγελματικό Drone πολλαπλών ρόλων.
Ήδη τα μέλη της εθελοντικής ομάδας που θα το υποστηρίξουν, ξεκίνησαν την εκπαίδευση ταυτόχρονα με την τυποποίηση των υπηρεσιών που θα κληθεί να προσφέρει στην Ομάδα έτσι ώστε το Drone να γίνει επιχειρησιακά ενεργό.
Για την απόκτησή του συνέβαλαν το Μπάγκειον ίδρυμα και ο Δήμος Χίου τους οποίους η ομάδα ευχαριστεί θερμά.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.