Εκδήλωση προς τιμήν της εορτής του Αγίου Νεκταρίου θα πραγματοποιήσουν την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου η Ιερά Μητρόπολη Χίου και ο Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών στην αίθουσα Χίου Διδασκάλου. Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει ομιλία με θέμα « Ο Άγιος Νεκτάριος και η Χίος», ενώ οι μαθητές του 8ου Δημοτικού Σχολείου θα απαγγείλουν λογοτεχνικά κείμενα και θα τραγουδήσουν.
Ώρα έναρξης:18:00
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.