Τους δρόμους και τα βουνά έχουν πάρει σβάρνα οι εργαζόμενοι στα Προγράμματα Κοινωφελούς εργασίας που απασχολούνται στην Περιφερειακή Ενότητα Χίου.
Αυτό το διάστημα, σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες καθαρισμού του οδικού δικτύου από κορμούς δέντρων κ.ά, καθώς και εργασίες αποκατάστασης στις καμένες περιοχές από την πυρκαγιά της 18ης Αυγούστου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.