Στη δημοσιότητα έδωσε η Διεύθυνση Δασών Χίου τη δασική αστυνομική ρυθμιστική διάταξη κυνηγιού. Με βάση αυτή, η κυνηγετική περίοδος για το έτος 2019- 2020 ξεκινά από σήμερα 20/8 και ολοκληρώνεται στις 29 Φεβρουαρίου 2020, με εξαίρεση το κυνήγι του αγριοκούνελου που θα διαρκέσει μέχρι τις 10 Μαρτίου 2020.
Το πιο σημαντικό της φετινής διάταξης είναι ότι ο αριθμός των εξόδων για τη νησιωτική πέρδικα αυξάνεται από τις 16 που ήταν πέρυσι στις 22.
ΔΙΑΒΙΒΑΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΘΗΡΑΣ ΔΑΔ 2_2019
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.