Στο Νοσοκομείο μεταφέρθηκε σχολική τροχονόμος που εργάζεται στο Δημοτικό Σχολείο των Θυμιανών, έπειτα από επίθεση που φαίνεται ότι δέχτηκε από μητέρα παιδιού που βρίσκονταν εντός του κτιρίου.
Η Σχολική Τροχονόμος, δέχτηκε αρχικά λεκτική επίθεση και στη συνέχεια σωματική με αποτέλεσμα να μεταφερθεί με μώλωπες στο Νοσοκομείο. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι χρειάστηκε η παρέμβαση Δασκάλου προκειμένου το θύμα να μπορέσει να απομακρυνθεί από το σημείο.
Το περιστατικό (έλαβε χώρα τη Δευτέρα 21/10) έχει καταγραφεί τόσο στη λίστα περιστατικών του Νοσοκομείου όσο και στην Αστυνομία, χωρίς μέχρι στιγμής να έχει υποβληθεί μήνυση ενώ απασχόλησε τη Γ.Σ. των εργαζομένων στον Δήμο Χίου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.