Εκατοντάδες κόσμου συγκεντρώθηκαν το απόγευμα της Δευτέρας στην κεντρική πλατεία της Χίου, προκειμένου να διατρανώσουν την αντίθεσή τους στην δημιουργία νέας δομής φιλοξενίας προσφύγων και μεταναστών στην περιοχή του 15ου χιλιομέτρου της Ε.Ο. Χίου – Βολισσού.
Οι συγκεντρωμένοι εστίασαν στο γεγονός ότι σημασία δεν έχει η δημιουργία ακόμα μίας δομής αλλά το κλείσιμο της ΒΙ.ΑΛ. και παράλληλα η λειτουργία μίας δομής μόνο για καταγραφή και ταυτοποίηση.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.