Το πολυποίκιλο έργο της, ταυτόχρονα με μία σειρά σημαντικών δράσεων, θα παρουσιάσει την ερχόμενη εβδομάδα η Αστυνομική Διεύθυνση Χίου στο πλαίσιο της συμμετοχής της στη Γενική Εμπορική Έκθεση «Πρόταση 2015».
Όπως ανέφερε στην κάμερα του Politischios.gr ο διοικητής της Ασφάλειας Γ. Κεβόπουλος, στόχος της Αστυνομικής Διεύθυνσης είναι αφενός η ενημέρωση του κοινού για τις δράσεις της κι αφετέρου να πραγματοποιήσει σειρά δράσεων με θέματα την οδηγική ασφάλεια, τις ηλεκτρονικές απάτες, τα ναρκωτικά αλλά και τους κινδύνους των μέσων κοινωνικής δικτύωσης.
Μάλιστα την τελευταία ημέρα της έκθεσης θα μοιραστούν αρκετά δώρα μεταξύ των οποίων και κράνη ασφαλείας για τους οδηγούς δικύκλων.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.