Καθημερινό φαινόμενο αποτελούν πλέον οι συγκρούσεις μεταναστών στον καταυλισμό της Σούδας. Σύμφωνα με την Αστυνομία το βράδυ της Παρασκευής δύο υπήκοοι Αλγερίας 18 και 36 ετών δέχθηκαν επίθεση από αλλοδαπούς αγνώστων μέχρι στιγμής στοιχείων με ξύλα και μεταλλικά αντικείμενα, τραυματίζοντάς τους σε διάφορα σημεία του σώματός τους.
Προανάκριση διενεργεί η Ασφάλεια Χίου.
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.