Το Δη.Πε.Θε. Αγρινίου συνεχίζει με την Πειραματική Σκηνή την πολιτιστική του δραστηριότητα, ανεβάζοντας για πρώτη φορά σε θεατρική μορφή το μυθιστόρημα «Η ΔΕΞΙΑ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ΡΑΣΟΥ» του Γιάννη Μακριδάκη, από τις 1 έως 23 Ιανουαρίου 2022, κάθε Παρασκευή και Σάββατο, ώρα 9.15 το βράδυ και την Κυριακή, 6.15 το απόγευμα, στην αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου.
διασκευή για το θέατρο / σκηνοθεσία: ΕΙΡΗΝΗ ΦΑΝΑΡΙΩΤΗ
σκηνικό: ΘΑΝΑΣΗΣ ΒΑΛΑΩΡΑΣ
κοστούμια: η ομάδα
μουσική: GARY SALOMON
φωτισμοί: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
κινησιολογία: ΚΟΡΙΝΑ ΚΟΚΚΑΛΗ
βοηθός σκηνοθέτη: ΑΡΗΣ ΜΠΑΤΑΓΙΑΝΝΗΣ
φωτογραφίες / video: ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΚΡΟΒΑΣ
κατασκευή αντικειμένων: ΙΝΑ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ
Μπείτε στην ομάδα μας στο Viber και δείτε όλες τις ειδήσεις από τη Χίο και το Βόρειο Αιγαίο. Ακολουθήστε μας στο Google News. Σχολιάστε στην σελίδα μας στο Facebook.
Ο Πολίτης είσαι εσύ. Γίνε συνδρομητής της εβδομαδιαίας έντυπης έκδοσης.